Váš autoservis

Volejte kdykoliv
provozovna Šedivec:  608 722 565
provozovna Žamberk: 608 883 203

Co je LPG?

LPG (z angličtiny Liquefied Petroleum Gas)
neboli zkapalněný ropný plyn, je směs lehkých uhlovodíků používaná jako palivo do vozidel. Za normálních podmínek je propan-butan plyn, ale poměrně snadno je ho možné ochlazením nebo stlačením převést do kapalného stavu. V kapalném stavu zaujímá pouze 1/260 svého plynného objemu.

Je to novější označení pro směs plynu, známou jako propan-butan. Používá se jako palivo pro zážehové motory. Protože narušuje přírodní pryž, musí být všechna těsnění vyrobena ze syntetických látek.

 

LPG montáž

je minimálně viditelná. Tudíž vůbec neubírá na vzhledu a technickém stavu vozidla. LPG montáž zajistí dvojnásobnou dojezdovou vzdálenost díky možnosti využít obou palivových nádrží. LPG montáž je v České republice ve velké oblibě a tomu odpovídá vzrůstající počet čerpacích stanic. LPG montáž je opravdovým světovým hitem.

 

Nejčastěji používané nádrže

Toroidní nádrž vnitřní
Toroidní nádrž vnější
Toroidní nádrž vnější plná
Válcovitá nádrž

 

 


 

LPG přestavby

Přestavby LPG pro nás nejsou žádný problém. Ve svém oboru patříme ke špičce a to nejen díky cenám ale také proto, že máme ve své provozovně speciální diagnostické zařízení a zkušené pracovníky s mnohaletými zkušenostmi. Přestavby LPG nejvyšší kvality a spokojený zákazník jsou pro nás prioritou.

Přestavba auta na plyn

je investicí do budoucnosti. V dnešní době bohužel existuje mnoho firem, které nejsou dostatečně kvalifikované a proto dochází k častým poruchám vozidla. Z tohoto důvodu by přestavba auta na plyn měla být svěřena firmě jež se na tyto přestavby auta na plyn specializuje a má několikaleté zkušenosti. Obraťte se s důvěrou na nás.